איש מפתח

שיווק נדל"ן בקשר אישי

שלישי 20 פבר 2018

הלוואות ומימון עבור רכישת נדל”ן - היכן

עבור הלקוח הישראלי, הליך הענקת הלוואות באמצעות חברת אשראי, או המדינה, הינו פשוט למדי. אין הרבה מה לעשות, מלבד קביעת פגישה, חתימה על מסמכים מסוימים, קריאה והסכמה על התנאים לקבלת ההלוואה, והמתנה של כ-24-48 שעות עד לקבלת כספי ההלוואה וכניסתם לחשבון הבנק.

אין הלוואות לכל אחד

לא כל אחד מקבל אוטומטית הלוואות, ברגע שהוא מבקש, שהרי לא כולם יכולים לעמוד בתנאי הסף הנדרשים. חברות אשראי מסוימות מנצלות את התנאים הנוקשים שמעמיד בנק ישראל להענקת הלוואה, כדי להציע מבצעים למתן הלוואות ללא תנאים נוקשים שכאלו. לרוב מדובר יהיה בהלוואות צמודות-מדד וריבית גבוהה למדי.

באם אתם שוקלים לבקש הלוואות לטובת רכישת נדל"ן, תצטרכו לעשות את כל שיעורי הבית הנדרשים, כדי להבטיח עמידה מוצלחת בתנאי הסף, וכן קבלת כספי ההלוואה בתנאים האטרקטיביים ביותר שניתן. להלן נדבר מעט אודות הפרמטרים עליהם יש לשם את הדגש בהליכי בקשת הלוואות.

האינטרס של הבנקים – רווחים ועוד רווחים

ראשית כל, לגבי הריבית. אותה ריבית מהווה רווח עבור הבנק או הגוף המלווה (קרן מדינה, גופים פרטיים, חברות אשראי, חברות המעניקות הלוואה ובעלות רישיון ממשרד האוצר). האינטרס של חברות האשראי והבנקים, הוא שתיקחו הלוואה בריבית גבוהה, כדי שיוכלו הם לעשות רווח הוגן, אולם התחרות במשק משחקת לטובת הלקוחות, וגורמת לכך שהארגונים העוסקים במתן הלוואות מתחרות על הלקוחות, זאת תוך מתן הלוואות בריבית אטרקטיבית ביחס למתחרים.

הלווה העתידי יעשה בחוכמה באם יבצע סקר שוק מעמיק, כדי שבסופו של דבר יקבל את ההצעה האטרקטיבית ביותר עבור סכום ההלוואה המבוקש. ריביות טובות יותר ניתן לקבל תוך תהליך מיקוח עם הגורמים המלווים; תוכלו להראות הצעות שקיבלתם מבנקים אחרים, כדי שהגורם המלווה יוריד את ריבית ההלוואה אף יותר. בסופו של דבר, לנציג הבנק יש אינטרס שתיקחו את ההלוואה ממנו, ולא מהמתחרים, לכן – אל תתביישו להתמקח ולחשוף נתונים שכבר יש בידכם מהמתחרים.

פרמטר נוסף אליו כדי להתייחס – אפשרויות פריסת החזר ההלוואה. מימון והלוואות עבור רכישת נדל"ן ניתנת למספר שנים. ככל שמספר השנים רב יותר, כך סך הכסף שיעבור מכם לבנק – גבוה יותר, כך שגם אם למראית עין עושה רושם שחייכם יהיו נוחים יותר באם תפרסו את התשלומים לטווח זמן ארוך, הרי שבסופו של דבר, תפסידו מכך משמעותית יותר.

גישה אחרת לכתוב מעלה

גישה חלופית לאמור לעיל תהיה - שבמידה שאתם חשים כי ההחזר החודשי גבוה ביחס להכנסתכם, עליכם לבדוק אופציה לפריסה מרבית עבור 5 שנים או יותר. בוודאי שעבור הלוואות לתקופות ארוכות תשלמו ריבית גבוהה יותר, אך מומלץ לשלם מעט ריבית, ולהימנע מכניסת לגירעון בחשבון הבנק שלכם, מבלי לעמוד בהצלחה בתשלומי הריבית. התעקשו למצוא בנק שיאפשר לכם פריסת תשלומים מרבית.

קטגוריות באתר

נדל"ן חדרה
אודותינו
צור קשר
 
התחברות

כניסה לחשבון

שם משתמש
סיסמה
זכור אותי

אנחנו כאן

כתובת: רחוב הנשיא וייצמן 26, חדרה
אימייל: yankale@key1.co.il
טל/פקס: 04-6343536
נווט למשרדי איש מפתחנווט למשרדי איש מפתח