איש מפתח

שיווק נדל"ן בקשר אישי

שלישי 20 פבר 2018

היכן אפשר למצוא קרקעות חקלאיות למכירה

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים מתעניינים ברכישת קרקעות להשקעה. משקיעים פוטנציאליים רבים מבינים את הביקוש ההולך וגדל לקרקעות, מאחר שמדובר בכמות קרקעות קטנה למדי, שאך הולכת ומצטמצמת, כאמור.

רכישת קרקעות חקלאיות למכירה מהוות השקעת נדל"ן בטוחה למדי, העתידה לשמש את המשקיעים למגוון רחב של דרכים. ניתן לעשות שימוש חקלאי, לתכנן בית צמוד קרקע או תלת-קומתי, או אף למכור אותה לכל המרבה במחיר (רק לאחר שהופשרה למטרות בניה, כמובן).

שוק הנדל"ן עובר תהליך התחדשות תמידי, בהתאם לצרכים הרלבנטיים לאותו זמן. במדינת ישראל, פיסת אדמה עשויה להיחשב יקרה יותר ממטיל של זהב טהור מטהור, על זה יכול להעיד ההליך המואץ של חיפוש קרקעות חקלאיות למכירה, באזורים חקלאיים או באזורים שכבר הופשרו למטרות בניה.

אתם בוודאי שואלים אודות הקונספט העומד מאחורי העניין הנדל"ני; העניין הוא שמדובר בהשקעה מזערית יחסית לתשואה שתתקבל בעתיד. הפשרתה של קרקע חקלאית יוביל זינוק דרמאטי בשווייהּ.

יום ההפשרה עוד בוא יבוא

ברכישת קרקעות חקלאיות למכירה לטובת השקעה, חיוני להבין שזהו תהליך הדורש התמדה וסבלנות. ישנה חשיבות בבחירת המגרש הנכון, בטיימינג הנכון. במידה שהמטרה ממוקדת בצורכי בנייה, הרי שראוי לרכוש קרקע שעתידה להיות מופשרת. על כל פנים, התהליך מחייב חיפוש ומחקר אינטנסיבי וללא לאות. קרקע שטרם הופשרה עשויה לדרוש זמן רב בטרם יגיע תהליך ההפשרה – תהליך התלוי בגורמים ספורים ועשוי להימשך כמה שנים.

בעשרות השנים האחרונות, שטחים ירוקים וטבעיים לא מעטים הפכו לשטחים בנויים והומי אדם. מבנים רבים מרובי-קומות נבנו ואוכלסו על-ידי אלפים רבים של אנשים. מובן שערך הקרקע קפץ בימים שלפני הרכישה והבניה ורבים היו רוצים להיות בעלי אותה קרקע, או למכור אותה לכל המרבה במחיר.

מסיבות אלו, כדאי להביט קדימה ולנסות להעריך את מצב שוק הנדל"ן בעתיד הקרוב. קרקעות חקלאיות למכירה תמיד יהיו מבוקשות, ואם חשבון הבנק שלנו מאפשר, רצוי לשקול רכישה כזו ברצינות המרבית. שימוש בקרקע חקלאיות לטובת השקעה דורש חיפוש יעיל ומעוף מחשבתי, כדי לאתר את המקום האידיאלי.

רצוי להעניק שימת לב למיקום הקרקע, למיקומה (איזור מתפתח או מאוכלס), קרה לעורקי תחבורה, קהל יעד. נוסף על כך, יש לבדוק תוכניות מתאר ארציות הכוללות קרקע זו, כדי לוודא שאין לה ייעוד עתידי בתכנון שאינו מגורים.

<h2קרקעות חקלאיות למכירה - ציפיות לעתיד

רכישה רצינית כזו דורשת את ההכרה וההבנה שמדובר בהשקעה לטווח ארוך. אין לדעת מתי היא תופשר, כמו שאין לדעת בוודאות שהיא תאושר למטרות בניה. על כן יש לעשות דברים בצורה מושכלת.

קרקעות חקלאיות למכירה עשויות להיות השקעה רווחית ביותר, ייתכן שעד רמה של מאות אחוזים מעל סכום הרכישה. מסיבות אלו, ערך חיוני בהליך הרכישה יהיה סבלנות אמיתית, כיוון שאין לדעת כמה זמן יימשך ההליך הביורוקראטי. בואו נמנע תסכול ונהיה סבלניים.

קטגוריות באתר

נדל"ן חדרה
אודותינו
צור קשר
 
התחברות

כניסה לחשבון

שם משתמש
סיסמה
זכור אותי

אנחנו כאן

כתובת: רחוב הנשיא וייצמן 26, חדרה
אימייל: yankale@key1.co.il
טל/פקס: 04-6343536
נווט למשרדי איש מפתחנווט למשרדי איש מפתח